Inel pentru identificarea porumbeilor cu sistem de inchidere dubla, realizat din material plastic de foarte buna calitate.
Ambalare: cutie cu 50 bucati.
Pasla pentru cuib realizat din fibre de iuta.
Este un material permeabil la aer, nu acumuleaza umiditate, nici mirosuri neplacute.
Ambalare: punga cu 10 bucati.
ELEKTROBIOL ® conține electroliți lichizi, recomandati în special înainte de zbor.
Dozare:
-concurs, in ziua imbarcarii: 2,5 ml / 1 litru apă de baut, când sunt sub 25°C.
5 ml / 1 litru apa de baut, cand sunt peste 25°C.
-concurs, la sosire: 3 ml / 1 litru apă de baut.
Produs indispensabil in combaterea și prevenirea tricomonozei si coccidiozei.(E. coli, Salmonella typhimurium, Staphylococcus aureus, Aspergillus, Candida albicans).
Dozare:
-preventiv (pe tot parcursul anului): 1-1,5ml / 3 litri apă de baut
-curativ: 1 ml / 1 litru apă de baut, timp de 4 zile
-iarna: 1 ml / 3 litri apă de baut, de 2 ori pe săptămână.
Hepatoprotector recomandat pentru toata perioada anului.
Administrare: reproductie, naparlire, perioade de stres: 10ml / 1 litru apa de baut sau amestecat cu 750g hrana.
Apa se reimprospateaza zilnic. Sedochol de la Rohnfried poate fi combinat cu Avidress Plus, UsneGano, Electrolyt3Plus sau cu Avipharm in aceeasi adapatoare.
Tap to zoom
Acest website folosește cookie-uri pentru a furniza vizitatorilor o experiență mai bună de navigare și servicii adaptate nevoilor și interesului fiecăruia. Puteți consulta politică noastră de confidențialitate aici. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs asupra folosirii cookie-urilor.